Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čistička odpadních vod

16. 1. 2013

 

Po čem lidský nos netouží
V pondělí 17. září 2012 se třída kvarta A z jesenického gymnázia podívala do technických služeb v Jeseníku, na skládku a čističku odpadních vod. Nevoňavý den zakončili nevoňavou exkurzí v čističce odpadních vod.
Po namáhavé cestě ze skládky v Supíkovicích do České Vsi je jejich průvodce zavedl do nějaké místnosti, kde si mohli sednout. Všichni si nachystali sešity na poznámky, aby si mohli zapisovat důležité informace. Studenti se dozvěděli, že se v České Vsi čistí odpadní voda i z Jeseníku, Lipové Lázně, Bělé pod Pradědem a příští rok povede kanalizace i z Písečné. Dále zjistili, že čistička má dva stupně. První je mechanický skládající se z hrubého česla, jemného česla, lapáku písku a usazovací nádrže. Odstraňují se v něm z vody pevné části. Druhý stupeň se nazývá biologický. Voda se v něm čistí v aktivačních nádržích bakteriemi tzv. kalem. Potom se kal odstraní a voda se může vypustit do řeky. Během povídání průvodce studentům poslal lahvičky s odpadní vodou, vodou s kalem a vyčištěnou vodou. Pokračovali prohlídkou celé čističky. Potom mohli jít všichni domů.
Studentům se exkurze líbila a označili ji za přínosnou. Také nemuseli za celý den navštívit školu. Jenom jejich nosy trochu trpěly.
Daniela Pírková a Pavla Skalická, kvarta A
 
p1000764.jpg

 

 

 

 

 

 

p1000765.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1000772.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 9114
Měsíc: 213
Den: 7